Berat Bozkurt

Selam, ben Berat

front-end developer olarak çalışıyorum. Ayrıca yararlı bulduğum içerikleri ve deneyimlerimi twitter'da, açık kaynak projelerimi github'ta, gözüme güzel gelen her şeyi vsco'da paylaşıyorum.

Yaklaşık 12 yaşlarında yazılıma başlamama rağmen yaklaşık olarak son 1-2 senedir çalışıyorum. Bu kadar erken başladığım için az çok neler var neler yok bilimiyorum ve yolumu belirlemek daha kolay oluyor. Tabii bazı şeyleri kestiremeseniz de yolda öğrendikleriniz var ki onlar en değerlileri oluyor. Neyse burası "Hakkımda" sayfası, kendimize gelelim 😄

Lise zamanlarda küçük bir ajans, freelance gibi bir kaç yerde çalıştım. Davetiyem.co adında bir girişim kurdum ve yaklaşık 1.5 yıl hayattaydı. Sonrasında beyaz bayrağı çekip kapattığıma dair bir yazı yayımladım. Benim için gerçekten güzel bir tecrübeydi.

Önümüzdeki 5 ya da 10 sene içerisinde beni global bir şirket ya da kendi şirketimde dünyanın herhangi bir yerinde hobimi (işimi) yaparken göreceksiniz.

Yazıyorum çünkü öğrendiklerimi, düşündüklerimi ve sevdiklerimi paylaşmayı seviyorum. Burada benden bir tutam kodlar, projeler, düşünceler ve fotoğraflar bulacaksınız.